Monday, March 19, 2018

МАКЕДОНИЈА

Моќен говор на Митрополитот г.Петар: Ќе се случи чудо, сите добронамерни,...

Говор на Митрополитот Преспанско-пелагонискиот г. Петар на денешниот протест во Битола, за зачувувањето и почитувањето на јазикот, идентитетот и Уставот на Република Македонија. Погледнете го...

ПЕЛАГОНИЈА

Видео од изгорената викенд куќа на Петар Ристески, пожарот е подметнат...

Сношти околу 22 часот и 30 минути во противпожарната служба во Прилеп било пријавено дека е опожарена викендица на патот за село Волково. Потоа...

Алекс Ружин на Фејсбук: Двојазичност во Битола. Одлична идеја за привлекување...

„Двојазичност во Битола. Одлична идеја за привлекување на грчки потрошувачи. Се полни државната каса преку ДДВ и данок, дуќанџиите остваруваат профит, нивните семејства живеат....

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Избор

Освен пари кумановчани ја најдоа среќата во Авганистан – склучени мешани...

Кумановчани кои низ годините се на печалба во Авганистан, таму освен пари и работа нашле и сопруги о сопрузи. Како што пишува Фактор, кумановчани се...

ЖИВОТ

ЗАБАВА

ТЕХНО-МОТО

ХРОНИКА

МАГАЗИН

Има 222 милиони евра и може да има што ќе посака, но тој ја...

Имено, фудбалерот Нејмар има повеќе среќа во работата отколку во љубовта. По 5 години врска со 21-годишната Бразилка Бруна Маркезињ, врската била прекината. Раскинувањето...

Сопругата на Стивен Хокинг: За сите беше генијалец, за семејството тиранин

Сопругата на генијалниот ум Стивен Хокинг кој на 76. годишна возраст почина мирно во својот дом, во едно интервју во 2014. година истакна дека...