Monday, July 23, 2018

Аца Лукас: Господо, зошто јас морав во затвор, а Лука Лазукиќ не?!

Аца Лукас вели дека нема да се откаже додека не го истера на чисто сопствениот случај со сеуште законската сопруга Соња Вуксановиќ која на...

Откриена причината зошто Кејт толку брзо ја напушти болницата и како успеа добро да...

Познато е дека Кејт Мидлтон има тим на фризери, шминкери и стилисти кои секојдневно се грижат за нејзиниот изглед, но сите ги остави без...

Судијата ја прашал Наташа дали и понатаму го сака Лука – нејзиниот одговор ги...

Наташа Беквалац и Лука Лазукиќ биле сослушани вчера во Првиот основен суд во Белград. Лука Лазукиќ кој поп-ѕвездата го обвинила за наслство во семејството, негирал...

Фото: Ова е девојката поради која Лука ја претепал Беквалац – таа се огласи...

Откако како бомба одекна веста дека сопругот на Беквалац ја претепал откако таа му нашла љубовни пораки со бившата девојка, се огласи и таа. Уна...

Аца Лукас со прашање: Господо, зошто јас морав во затвор, а Лука Лазукиќ не...

Аца Лукас вели дека нема да се откаже додека не го истера на чистина неговиот случај со се уште законската сопруга Соња Вукасновиќ. Имено Соња...

Беквалац на Ургентно: Такото на Наташа нема сили да зборува, но затоа свекорот имаше...

Наташа Беквалац е претепана од сопругот Лука Лазуковиќ , како што дознава српски Блиц таа е во Ургентниот центар. Екипата на „Блиц“ се...

Мелита во секси издание го вози своето бело мече (ФОТО)

Водителката Мелита Ракичевиќ не се откажува од објавување на нови фотографии на социјалните мрежи. Прекрасната Мелита, облечена во секси црна летна облека го покажа...

Лила Филиповска откри како и го хакирале Инстаграм профилот

Во рамките на гостувањете на водителката во отвореното студио на „1ТВ“ на тема сајбер-криминал, таа зборуваше за непријатното искуство Лила Филиповска се вбројува во сопствениците...

Оваа убавица е новата љубов на Џастин Бибер?

Откако неодамна (повторно) пукна врската помеѓу Џастин Бибер (24) и Селена Гомез (25), се чини дека Џастин веќе пронајде утеха во 22- годишниот...

Има 222 милиони евра и може да има што ќе посака, но тој ја...

Имено, фудбалерот Нејмар има повеќе среќа во работата отколку во љубовта. По 5 години врска со 21-годишната Бразилка Бруна Маркезињ, врската била прекината. Раскинувањето...

Последно објавено

Во село Бучин, пронајдена граната од Првата светска војна

ЦРНА ХРОНИКАОрал нива – налетал на артилериска гранатаОбјавено пред 3 часа - 12 јули, 2018Од Mak Fax Жител на крушевското село Бучин при орање нива...

Жбогар од Пелистер: Решението освен за Македонија и Грција ќе биде добро за Регионот...

Решението на долгогодишниот спор меѓу Република Македонија и Република Грција ќе биде добро за двете држави, но и за Регионот и за цела Европа,...

На патот Прилеп – Битола се судрија полициска „Шкода Јети“ и „Пасат“

Вчера во 21 часот и 20 минути на патот Прилеп-Битола, на клучка „Македонија Пат“, се случила сообраќајна незгода. Сообраќајката се случила помеѓу патничко моторно...

Денеска е Спасовден: Не се прави ништо додека не го изедете ова рано науто

Верниците го прославуваат Спасовден, празник кој се одбележува 40 дена по Велигден, а десет дена пред Духови и секогаш е во четврток. За овој празник...

Експертите открија: Жените паѓаат на мажи кои изгледаат вака

Студија објавена во едно списание откри дека жените бираат да излезат на состанок со мажи ки највеќе личат на нивните браќа. Имено испитаничките гледале фотграфии...