Monday, January 21, 2019

Подгответе се уште веднаш: УХМР соопшти какво време не очекува

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северен правец. Во попладневните часови ќе има развој на...

НЕ Е СМЕШНО: Овци шетаат среде центар на Скопје (ФОТО)

Овците стануваат заштитен знак на Скопје. Додека туристите го разгледуваат Воинот на коњ или споменикот на Цар Самоил може да видат и овци среде Скопје....

До кој степен одат матурантите и родителите: Колку се троши за една свечена вечер...

Матурите само што не започнале, а подготовките се во тек. Колку пари се потребни за една вечер? Триста евра – за некои во просек доволно...

Граѓаните револтирани: За 1 Мај 100 денари паркинг, а секогаш било бесплатно

Дел од жителите кои вчера одлучија денот да го поминат на езерото Треска, за паркинг требаше да платат 100 денари, поради што беа изреволтирани....

Вонредна временска прогноза: Следуваат грмежи и врнежи – од вторник уште една промена

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне со локален краткотраен дожд и грмежи, особено на исток и североисток. Дневната...

Кои се највеселите играорки на отворањето на автопатот Демир Капија-Смоквица???

На социјалните мрежи голем интерес предизвика забавата со зурли и тапани на вчерашното отворање на автопатот Демир Капија-Смоквица. Најголемиот број коментари беа насочени кон...

Да му помогнеме на малиот Горазд да ги направи своите први чекори – Отворете...

Отворете го вашето срце и покажете хуманост. Ајде заедно да му помогнеме на Горазд да ги направи своите први чекори. Горазд Исаковиќ е детенце со...

Живеат во беда и без храна – семејството Петрушевски од Чаир се молат да...

Беда и сиромаштија владее во домот на семејството Петрушевски, на ул „Џон Кенеди“ во скопската населба Чаир. Нивната сторија ја пренесува телевизија Сител. Тричлено семејство кое...

ФОТО: Поцрвене водата во Козјак – најголемото вештачко езеро во Европа

Поцрвене водата во Козјак, најголемото вештачко езеро во Европа. Граѓаните се зачудени од оваа појава, а од ЕЛЕМ велат дека тоа е нормално во...

Осумчлено македонско семејство живее во автомобил (Видео)

Ова е автомобил, марка Застава. Наместо превозно средство, за осумчленото семејство претставува подвижен дом. Нивна адреса се слободните паркинг места, објави ТВ21. Мајката Гулџан го...

Последно објавено

Нејзините неверства излегуваат на виделина: Карлеуша спиела и со телохранителот

По објавените експлицитни фотографии од српската пејачка Јелена Карлеуша, во јавноста се шират и озборувања за нејзиниот претходен скандал додека била во брак со...

Видео обраќање од пред мерната станица на градоначалникот на Прилеп

Градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски е загрижен за состојбата со аерозагадувањето на Прилеп. На негова иницијатива е поставена пред Нова Година, мерна станица во...

Прилеп синоќа најзагаден турна нов рекорд во светот, граѓаните не дишат чист воздух

Екстремно загадување на воздухот со многу висока концентрација на МН10 честичките кои според мерењето во 22 часоот вечерва изнесуваат 1611 микро грами на метар...

Се фрлал десет пати по Светиот крст и конечно успеа да биде најсреќен: 22-годишно...

Како и секоја година и оваа големиот христијански празник Богојавление – Водици во Прилеп дочекан масовно. Голем број прилепчани го проследија фрлањето на Светиот крст,...

ФОТО: И синот на Аркан ја поддржа Карлеуша, секогаш треба да бидеш човек

Скандалот со гоолиите фоттографии на пејачката Јелена Карлеуша и фудбалерот Огнен Врањеш никако да престане. Поддршката Карлеуша ја добива од сите страни, а овој пат...