Monday, January 21, 2019

СРЕЌЕН КРАЈ: Јелена Спенџарска го пронајде човекот кој се јави во емисија и му...

Познатата водителка денес првпат се појави повторно на малите екрани со цел да ја објасни немилата случка. По скандалот кој се случи пред неколку...

Понеделник неработен ден за сите граѓани на Р. Македонија

Согласно Законот за празници на Република Македонија ова се неработните денови за 2017 година кои ни останаа: За сите граѓани на РМ: 17 април (понеделник),...

Кичево: Ја затворил кладилницата со 30 денари – погледнете го ова неверојатно ливче

Дефинтиивно мајстор на денот. Уплатил 30 денари наредил 10 натпревари и чекал. Ја дочекал максималната добивка од 600.000 денари

3.000 обучени терористи од Албанија и Косово ќе се обидат да влезат во Македонија,...

Во моментов околу три илјади терористи се наоѓаат во Албанија, дел од нив преку Косово ќе се обидат да влезат во Македонија. Во точка...

Кои згради први ќе се срушат во Скопје при земјотрес? 200 метри процеп низ...

Среде центарот на градот, не смеело да се градат згради, 200 метри процеп поминува, кои се зградите кои први ќе се срушат при земјотрес?...

Се случи првото чудо од иконата на Богородица во Струмица (ВИДЕО)

Ова утро во утринската програма на Телеканал А1 гостин беше отец Димитар Крцев кој за прв пат проговори јавно за првото чудо кое се...

Ако патувате во странство, од први јули има новини

Потврдата од МВР за прекршочна санкција забрана за управување со моторно возило е доказ дека возачот нема евентуални забрани за возење во некоја странска...

Метеролозите предупредуваат: Подгответе се – не очекува град, грмотевици и силно невреме

Метеролозите предупредија дека на Балканот овие денови ќе имаме нестабилно време. Од среда на Балканот до крајот на неделата времето ќе биде нестабилно, со интензивни...

МВР: КФОР транзитира низ Македонија, тенкови ќе гледаме до петок

Конвоите на КФОР кои што се движат низ Македонија се дел од португалската мисија во Косово кои преку Македонија си заминуваат по завршувањето на...

По серијата земјотреси се активира вулканот во Костел

Серијата земјотреси кои што со недели го тресат Охрид и околината, а епицентарот им е на неколку километри од единствениот жив вулкан на Балканот...

Последно објавено

Нејзините неверства излегуваат на виделина: Карлеуша спиела и со телохранителот

По објавените експлицитни фотографии од српската пејачка Јелена Карлеуша, во јавноста се шират и озборувања за нејзиниот претходен скандал додека била во брак со...

Видео обраќање од пред мерната станица на градоначалникот на Прилеп

Градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски е загрижен за состојбата со аерозагадувањето на Прилеп. На негова иницијатива е поставена пред Нова Година, мерна станица во...

Прилеп синоќа најзагаден турна нов рекорд во светот, граѓаните не дишат чист воздух

Екстремно загадување на воздухот со многу висока концентрација на МН10 честичките кои според мерењето во 22 часоот вечерва изнесуваат 1611 микро грами на метар...

Се фрлал десет пати по Светиот крст и конечно успеа да биде најсреќен: 22-годишно...

Како и секоја година и оваа големиот христијански празник Богојавление – Водици во Прилеп дочекан масовно. Голем број прилепчани го проследија фрлањето на Светиот крст,...

ФОТО: И синот на Аркан ја поддржа Карлеуша, секогаш треба да бидеш човек

Скандалот со гоолиите фоттографии на пејачката Јелена Карлеуша и фудбалерот Огнен Врањеш никако да престане. Поддршката Карлеуша ја добива од сите страни, а овој пат...