Monday, January 21, 2019

Подгответе се уште веднаш: УХМР соопшти какво време не очекува

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северен правец. Во попладневните часови ќе има развој на...

НЕ Е СМЕШНО: Овци шетаат среде центар на Скопје (ФОТО)

Овците стануваат заштитен знак на Скопје. Додека туристите го разгледуваат Воинот на коњ или споменикот на Цар Самоил може да видат и овци среде Скопје....

До кој степен одат матурантите и родителите: Колку се троши за една свечена вечер...

Матурите само што не започнале, а подготовките се во тек. Колку пари се потребни за една вечер? Триста евра – за некои во просек доволно...

100 бугарски кранови да пристигнат во Македонија, нема да можат да го дислоцираат споменикот...

Откако во јавноста се појавија фотографии и видеа на кранови кои од Бугарија пристигнуваат во Македонија, јавноста е вознемирена доколку дојде до дислокација на...

КАКО ВКЛУЧЕНА НА СТРУЈА: Марјана игра, РАСТУРА на хитот „Despacito“! (видео)

Марјана Станојковска обожава да танцува. Деновиве водителката го правеше тоа на ритамот од светскиот летен хит „Despacito“. https://www.facebook.com/marjana.stanojkovska/videos/1627756713902267/

ФОТО: Поцрвене водата во Козјак – најголемото вештачко езеро во Европа

Поцрвене водата во Козјак, најголемото вештачко езеро во Европа. Граѓаните се зачудени од оваа појава, а од ЕЛЕМ велат дека тоа е нормално во...

Катица и Фатиме од СЈО казнети со 4.000 евра – Рочиштето за Центар прекинато...

Не сум дошла да ве видам колку сте убава. Вие како судија немате елементарно познавање на правото, рече обвинителката Фатиме Фетаи, која тврдеше дека...

Каде се може да патувате без виза? Проверете со еден клик ТУКА

  Новата интернет страница ви нуди информации за патување насекаде ширум светот. Прилагоден согласно вашата националност и вашиот пасош ќе ви покаже каде може да...

Паштета и леб е секојдневниот оброк на Бојана Колева од Чаир, која боледува од...

Паштета и леб, ова е секојдневниот оброк на Бојана Колева од Чаир, која боледува од епилепсија. Во студена соба, три години без парно и...

ВРЕМЕ: Подгответе се за нова тура дожд и уште едно заладување

Денес е среда, 22 март 2017 година, 81-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:29, а ќе зајде во 17:51 часот. Денот ќе трае...

Последно објавено

Нејзините неверства излегуваат на виделина: Карлеуша спиела и со телохранителот

По објавените експлицитни фотографии од српската пејачка Јелена Карлеуша, во јавноста се шират и озборувања за нејзиниот претходен скандал додека била во брак со...

Видео обраќање од пред мерната станица на градоначалникот на Прилеп

Градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски е загрижен за состојбата со аерозагадувањето на Прилеп. На негова иницијатива е поставена пред Нова Година, мерна станица во...

Прилеп синоќа најзагаден турна нов рекорд во светот, граѓаните не дишат чист воздух

Екстремно загадување на воздухот со многу висока концентрација на МН10 честичките кои според мерењето во 22 часоот вечерва изнесуваат 1611 микро грами на метар...

Се фрлал десет пати по Светиот крст и конечно успеа да биде најсреќен: 22-годишно...

Како и секоја година и оваа големиот христијански празник Богојавление – Водици во Прилеп дочекан масовно. Голем број прилепчани го проследија фрлањето на Светиот крст,...

ФОТО: И синот на Аркан ја поддржа Карлеуша, секогаш треба да бидеш човек

Скандалот со гоолиите фоттографии на пејачката Јелена Карлеуша и фудбалерот Огнен Врањеш никако да престане. Поддршката Карлеуша ја добива од сите страни, а овој пат...