Monday, January 21, 2019

Вардар по 11. пат го крена шампионскиот пехар

Фудбалерите на Вардар, денеска во последното коло по мечот со Силекс го добија шампионскиот пехар и ја прославија 11. титула, клубот на посебен начин...

ПОТПИШЕТЕ СЕ: Македонците во Германија бараат властите да ја признаат возачката дозвола

Група поединци во Германија покренаа иницијатива со која бараат од тамошните власти да ја признаат македонската возачка дозвола, која во оваа земја се уште...

Супер вести за Македонци кои имаат бугарски пасош

Бугарските граѓани од 1 декември во Канада ќе патуваат без ограничувања. Канада најави официјално укинување на визите за бугарските и романските граѓани. Според најавата...

Кичево: Ја затворил кладилницата со 30 денари – погледнете го ова неверојатно ливче

Дефинтиивно мајстор на денот. Уплатил 30 денари наредил 10 натпревари и чекал. Ја дочекал максималната добивка од 600.000 денари

Полиција на секој чекор во Скопје – хеликоптери го надлетуваат градот

Под силно полициско обезбедување, денеска продолжува судењето за хоророт во кумановската Дива Населба. На судењето во понеделникот на обвинителна клупа седнаа тројцата обвинети во случајот, Лирим...

Прсеврт во времето – следуваат врнежи и грмежи

Времето денеска сончево и многу топло со слаб ветер претежно од североисточен правец. УВ=9 Максималната температура ќе биде во интервал од 35 до 42 степени. Во...

МОЌНО ВИДЕО ЗА МОЌТА НА ВАРДАР: „Патот до славата“ – Како „отпишаните“ ја освоија...

Ракометарите на Вардар, без сомнение, донесоа огромна радост за Македонија во моментите, деновите, годините кога спортскиот успех е толку посакуван за домашниот фанатик. „Вардарци“ дефинитивно...

Апел до граѓаните: Oвие деца се исчезнати вчера, доколку ги видите пријавете во полиција

– Овие деца се исчезнати од вчера, од 6 часот наутро. Девојчето има 11 години, а момчето 10 години. Ве замолувам доколку ги видите јавете...

ПРОГНОЗА: Нестабилно со врнежи од дожд и грмотевици цела недела

Денес е среда, 24 мај 2017 година, 144-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:01, а ќе зајде во 19:58 часот. Денот ќе трае...

Германски автопат и во Македонија, погледнете го совршениот автопат Демир Капија – Смоквица (ВИДЕО)

Автопатот Демир Капија – Смоквица е едно од најголемите градежни достигнувања што Република Македонија ги памети до денес. Автопатот кој е со должина од...

Последно објавено

Нејзините неверства излегуваат на виделина: Карлеуша спиела и со телохранителот

По објавените експлицитни фотографии од српската пејачка Јелена Карлеуша, во јавноста се шират и озборувања за нејзиниот претходен скандал додека била во брак со...

Видео обраќање од пред мерната станица на градоначалникот на Прилеп

Градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски е загрижен за состојбата со аерозагадувањето на Прилеп. На негова иницијатива е поставена пред Нова Година, мерна станица во...

Прилеп синоќа најзагаден турна нов рекорд во светот, граѓаните не дишат чист воздух

Екстремно загадување на воздухот со многу висока концентрација на МН10 честичките кои според мерењето во 22 часоот вечерва изнесуваат 1611 микро грами на метар...

Се фрлал десет пати по Светиот крст и конечно успеа да биде најсреќен: 22-годишно...

Како и секоја година и оваа големиот христијански празник Богојавление – Водици во Прилеп дочекан масовно. Голем број прилепчани го проследија фрлањето на Светиот крст,...

ФОТО: И синот на Аркан ја поддржа Карлеуша, секогаш треба да бидеш човек

Скандалот со гоолиите фоттографии на пејачката Јелена Карлеуша и фудбалерот Огнен Врањеш никако да престане. Поддршката Карлеуша ја добива од сите страни, а овој пат...