Monday, January 21, 2019

Останаа 15 дена: Полицијата дебело казнува за ова

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Во клисурите и засеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани...

Тринаесет години од смртта на Борис Трајковски – некои работи се уште неразјаснети

Во Македонија денеска ќе бидат одбележани 13 години од смртта на поранешниот македонски претседател Борис Трајковски, кој загина во авионска несреќа кај Ротимље во...

ДУИ ги даде потписите на СДСМ

ДУИ донесе одлука да ги даде потписите за формирање Влада на СДСМ. Доцна вечерва ова го изјави портпаролот Бујар Османи. Преговорите за Влада ќе продолжат,...

Ахмети: Нема договор со Заев – размислуваме да останеме во опозиција (ВИДЕО)

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети пред почетокот на Централното претседателство рече дека е мала можноста да има договор денеска. – Ги разгледуваме опциите да останеме...

Албанските портали објавија кои 10 министерства ги зема ДУИ во новата Влада

Порталите на албански јазик веќе објавуваат ресори кои СДСМ ги отстапува на ДУИ. Албанскиот портал Журнал ја дознава листата на понудата на лидерот на...

Катица и Фатиме од СЈО казнети со 4.000 евра – Рочиштето за Центар прекинато...

Не сум дошла да ве видам колку сте убава. Вие како судија немате елементарно познавање на правото, рече обвинителката Фатиме Фетаи, која тврдеше дека...

Овој е човекот кој го организирал прислушкувањето во Македонија, агент на МИ-6 (Англија)

Ентнони Леополд Монктон е големиот играч или големиот шеф на Британската разузнавачка структура МИ – 6 со седиште во Виена, тој е човекот кој...

НИЕ СМЕ СПЕЦИЈАЛКИ: Јанева, Ленче и Фатиме ги дигнаа сите на нозе на Златна...

Урнебесот нема крај. Ние сме специјалки, ние сме генијалки, ние сме добра фора. Ние сме супер секси, ние сме сме пали-гаси, пееја трите обвинителки....

Колку хомосексуалци има во Македонија: Од бројката ќе добиете СРЦЕВ УДАР!

Невладините организации во Македонија почнаа да ги пребројуваат хомосексуалците и, според нивната математика, во нашата држава има околу 200.000 хомосексуалци, односно една десетина од...

Последно објавено

Нејзините неверства излегуваат на виделина: Карлеуша спиела и со телохранителот

По објавените експлицитни фотографии од српската пејачка Јелена Карлеуша, во јавноста се шират и озборувања за нејзиниот претходен скандал додека била во брак со...

Видео обраќање од пред мерната станица на градоначалникот на Прилеп

Градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски е загрижен за состојбата со аерозагадувањето на Прилеп. На негова иницијатива е поставена пред Нова Година, мерна станица во...

Прилеп синоќа најзагаден турна нов рекорд во светот, граѓаните не дишат чист воздух

Екстремно загадување на воздухот со многу висока концентрација на МН10 честичките кои според мерењето во 22 часоот вечерва изнесуваат 1611 микро грами на метар...

Се фрлал десет пати по Светиот крст и конечно успеа да биде најсреќен: 22-годишно...

Како и секоја година и оваа големиот христијански празник Богојавление – Водици во Прилеп дочекан масовно. Голем број прилепчани го проследија фрлањето на Светиот крст,...

ФОТО: И синот на Аркан ја поддржа Карлеуша, секогаш треба да бидеш човек

Скандалот со гоолиите фоттографии на пејачката Јелена Карлеуша и фудбалерот Огнен Врањеш никако да престане. Поддршката Карлеуша ја добива од сите страни, а овој пат...