Monday, January 21, 2019

ФОТО: Пренос во Собрание на дуелот Реал Мадрид-Јувентус додека течеше интерпелацијата

Додека течеше расправата по поднесената интерпелација, вчера во Собранието пред дел од пратениците имаше и пренос на дуелот Реал Мадрид – Јувентус во Лигата...

Македонските земјоделци се плашат дека Русија ќе ја спушти рампата, тогаш земјоделските производи ќе...

Можноста од воведување економско ембарго за Македонија како одговор на одлуката за протерување руски дипломат од земјава внесе немир меѓу земјоделците, со оглед на...

Maкедонец во албанска бурекџилница во Куманово порачал на македонски: „Ме гледаа попреко ко да...

На социјалните мрежи се шири Фејсбук статус на извесен Македонец Бојан Мицевски, кој доживеал непријатна ситуација во една кумановска бурекџилница. Само поради тоа што...

Политичари и бизнисмени плаќаат и по 17.000 евра за лов во македонскиот „Јасен“, убавина...

До резерватот Јасен е потребен речиси еден час возење, без разлика дали се патува од страната на Сопиште, Соње и Ракотинци или, пак, од...

100 бугарски кранови да пристигнат во Македонија, нема да можат да го дислоцираат споменикот...

Откако во јавноста се појавија фотографии и видеа на кранови кои од Бугарија пристигнуваат во Македонија, јавноста е вознемирена доколку дојде до дислокација на...

Моќен говор на Митрополитот г.Петар: Ќе се случи чудо, сите добронамерни, правдољубиви, чесни, трудољубиви,...

Говор на Митрополитот Преспанско-пелагонискиот г. Петар на денешниот протест во Битола, за зачувувањето и почитувањето на јазикот, идентитетот и Уставот на Република Македонија. Погледнете го...

Видео: Огромни бранови во Охрид поплавија кафуле, бродовите се нишаат како лулашки

Кафуле кое се наоѓа на крајбрежјето на Охридското Езеро е поплавено, откако силниот ветер денес ги разбранува водите на езерото. На социјалните мрежи кружи видео...

Многу пати го менувала своето име: Оваа скопска населба била посебен град

За разлика од останатите скопски населби во западниот дел на градот, кои датираат по ослободувањето 1944/1945 година или по скопскиот земјотрес од 1963 година,...

Снајперот за Заев е нарачан, смета негов поддржувач

На Заев може да му се случи истата судбина како онаа на некогашниот српски премиер Зоран Ѓинѓиќ, предупредува политичкиот аналитичар Сашо Орданоски. Во колумната насловена...

Џафери: Иванов е должен да го потпише указот за Законот за јазици

Претедателот на Собранието Талат Џафери изјави денеска дека претедателот Ѓорге Иванов ќе ги прекрши уставните одредби доколку не го потпише указот за прогласување на...

Последно објавено

Нејзините неверства излегуваат на виделина: Карлеуша спиела и со телохранителот

По објавените експлицитни фотографии од српската пејачка Јелена Карлеуша, во јавноста се шират и озборувања за нејзиниот претходен скандал додека била во брак со...

Видео обраќање од пред мерната станица на градоначалникот на Прилеп

Градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски е загрижен за состојбата со аерозагадувањето на Прилеп. На негова иницијатива е поставена пред Нова Година, мерна станица во...

Прилеп синоќа најзагаден турна нов рекорд во светот, граѓаните не дишат чист воздух

Екстремно загадување на воздухот со многу висока концентрација на МН10 честичките кои според мерењето во 22 часоот вечерва изнесуваат 1611 микро грами на метар...

Се фрлал десет пати по Светиот крст и конечно успеа да биде најсреќен: 22-годишно...

Како и секоја година и оваа големиот христијански празник Богојавление – Водици во Прилеп дочекан масовно. Голем број прилепчани го проследија фрлањето на Светиот крст,...

ФОТО: И синот на Аркан ја поддржа Карлеуша, секогаш треба да бидеш човек

Скандалот со гоолиите фоттографии на пејачката Јелена Карлеуша и фудбалерот Огнен Врањеш никако да престане. Поддршката Карлеуша ја добива од сите страни, а овој пат...