Thursday, February 21, 2019

Познати првите ЅВЕЗДИ кои ќе настапат на „ПИВО ФЕСТ” ова година во Прилеп

Познати се првите звучни имиња кои оваа година ќе ги забавуваат прилепчани на 15-тото издание на фестивалот на пивото и скарата, што ќе се...

ФОТО: Анабела брз градник и речиси гола на „Пивофест“ во Прилеп

Kулминираше забавата на фестивалската сцена во Прилеп. Јубилејното 15-то издание на фестивалот на скарата и пивото “Пиво Фест 2017” се ближи кон својот крај,...

(ВИДЕО) Ретроспектива на првата фестивалска вечер на “Пиво Фест 2017” – Вечерва забавата продолжува!

Спектакуларниот почеток на 15-тото јубилејно издание на Фестивалот на пивото – Прилеп 2017, уште еднаш ги подигна повисоко стандардите на овој реномиран настан потврдувајќи...

Се гради на Плетвар, експресен пат од Градско до Прилеп (ФОТО)

Во тек е изградбата на експресниот пат од Градско до Прилеп. Погледнете како течи изградбата на патот, фото:

Ален Исламовиќ до максимум ја загреа атмосферата на Пиво фест во Прилеп

Некогашниот фронтмен на култната група „Бјело дугме“ синоќа во Прилеп, на втората вечер од Фестивалот на пиво до максимум ја вжешти атмосферата во градот...

Река народ во Прилеп – Кордон полиција ги чува домовите на пратениците (фото)

Трет ден по ред прилепчани во голем број излегоа на протест против донесувањето на Законот за употреба на јазиците. Од камената бина на плоштадот “Александрија”,...

По скоро 100 години Прилеп доби 4 нови цркви

Во изминатиов период, по пауза од скоро 100 години, Прилеп доби 4 нови цркви. Во населбата Точила се изгради црквата „Св. Петка“. Овој велелепен...

Започна одбројувањето за најголемата забава во Македонија – Пиво фест 2017

Од 13 до 16 јули, по 15-ти јубилеен пат, во Прилеп ќе се одржи најголемиот и најатрактивен фестивал на овие простори Пиво фест 2017....

Започна најголемата забава во Македонија, сите патишта водат кон Прилеп – Пиво фест 2017

Вечерва со почеток во 21 часот во Прилеп започнува најголемата забава на овие простори 15-тото издание на Пиво фест 2017. Фестивалот ќе го отвори...

Расветлено убиството на пензионерот во Прилеп – што се случило?

Полицијата пронајде и приведе две лица кои се осомничени дека се сторители на убиство врз 65-годишниот пензионер В.М од Прилеп кој беше пронајден без...

Последно објавено

Го гледаме во серијата на Сител, актерот ја ќари убавата турска актерка па љубовта...

Неговото име е Фуркан, има 28 години и е еден од малдите и надежни актери на Турција, а ние го гледаме во Мерием. Актерот кој...

Три дена по распишувањето на Претседателските Избори, вработени синот и братот на Мира Дизел...

Воопшто не и е лесно на пратеничката Мира Дизел Стојчевска штом не знаела и морала од медиумите да разбере дека нејзиниот син Виктор Стојчевски...

Фото од Белград: Сите гледаа во неа, вака се прошета по улица, кога ќе...

Хит на друштвените мрежи овие денови е фотографија од Азијатка која прошетала низ центарот на Белград во необично издание. И покрај студеното време, таа...

Полицијата ги фати арамиите од златарата во Прилеп

Секторот за внатрешни работи Битола – Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп, во соработка со Единицата за имотен и нассилеен крриимиинал од Секторот за...

По синот, вработен и братот на пратеничката од Битола

Братот на пратеничката Мира Стојчевска од вчера е вработен во РЕК „Битола“, дознава „Макфакс“. Ова вработување доаѓа истовремено со вработувањето на нејзиниот син Виктор Стојчевски...