Monday, December 10, 2018

Расправија кај “Градска” во Прилеп предизвика хаос во центарот на градот

Расправија пред казино во центарот на Прилеп, предизвика општ хаос. Според очевидци двете страни најпрвин започнале расправија, а потоа едно лице  од едната страна, со...

Голем хуманитарен stand up настан во Прилеп!

Актерот и стенд ап комичар Бојан Велевски на 16-ти септември (сабота), во 20 часот во Центарот за култура “Марко Цепенко” ќе одржи голем хуманитарен...

Директорите на „Еурокомпозит“ избркаа 11 луѓе од работа, обезбедување ги чува директорите на прилепски...

Нема сериозен договор со Владата, нема ниту социјален дијалог помеѓу синдикалците и раководството на прилепски „Еурокомпозит“, компанија- загубар која целосно е во државна сопственост. Решивме...

Започна одбројувањето за најголемата забава во Македонија – Пиво фест 2017

Од 13 до 16 јули, по 15-ти јубилеен пат, во Прилеп ќе се одржи најголемиот и најатрактивен фестивал на овие простори Пиво фест 2017....

Пожар во болницата во Прилеп – изгоре старото Инфективно одделение

Околу 10 часот на улицата „Трајко Тарцан" во Прилеп, од непознати причини настанал пожар во просториите на објектот на старото Инфективно одделение во кругот...

И официјално прилепска „Витаминка“ го купи штипски „Брилијант“ за 7,3 милиони евра (фото)

Денеска „Витаминка“ потпиша договор за купопродажба на имотот на „Брилијант“ од Штип со Комерцијална Банка АД Скопје. Во сопственост на „Витаминка“ АД Прилеп преминува...

Исчезна прилепчанец: Семејството бара помош

Во средата на 01.03.2017 исчезна 60 годишниот прилепчанец Злате Наумоски со прекар Шканецо. На денот кога исчезнува носел тексасни фармерки, карирана црно-бела кошула и...

Поради Пиво Фест 2017 ЈГП со важно соопштение за сите жители и посетители

Се известуваат сите граѓани корисници на Јавниот Градски Превоз поради одржување на традиционалниот Пиво Фест 2017 од (11.07) вторник па се до (17.07) понеделник,...

СПОДЕЛЕТЕ – Голем пожар му се заканува на манастирот Трескавец, сечија помош е добредојдена!

Страшен пожар му се заканува на манастирот Трескавец, Прилеп. Сите доброволци кои сакаат да учествуваат и да помогнат во гаснењето на пожарот кај Трескавец да...

ВИДЕО: Во Прилеп со музиканти свечено пуштена во употреба закрпена дупка со бекатон

Во населбата Точила во близина на училиштето “Орде Чопела”, денес се случила пародија и свечено отварање на закрпена дупка се бекатон. Ова е одраз на...

Последно објавено

Градоначалникот Јованоски и амбасадорот Бејли им порачаа на младите да излезат на референдум

Актуелните состојби во Општина Прилеп, работата на локалната самоуправа, граѓанскиот сектор, но и економската состојба во градот, беа дел од темите за кои денеска...

ВИДЕО: Од маратон директно на свадба?

Вчера во 8.30 почна 14-тиот Скопски маратон. Речиси 10.000 учесници во моментов трчаат низ улиците на главниот град, а еден го привлече вниманието со...

Подгответе се уште веднаш: УХМР соопшти какво време не очекува

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северен правец. Во попладневните часови ќе има развој на...

ФОТО: Падна таванот врз пациенти во прилепската болница

Вчера околу 15 часот во прилепската болница се сруши таван во одделението за хирургија. Во собата имало пациенти , а срушените плочи освен што...

НЕ Е СМЕШНО: Овци шетаат среде центар на Скопје (ФОТО)

Овците стануваат заштитен знак на Скопје. Додека туристите го разгледуваат Воинот на коњ или споменикот на Цар Самоил може да видат и овци среде Скопје....