Thursday, February 21, 2019

Спасовски: Прилеп треба да биди горд што „Центарот за кризи“ се гради во овој...

Градоначалникот Илија Јованоски денеска оствари средба со министерот за внатрешни работи во Владата на Република Македонија, Оливер Спасовски. На средбата беше разговарано за безбедносната состојба...

Прилепчанец 8 години живеел со заборавена газа во грлото – трпел страшни болки (ВИДЕО)

Пред 6 дена му откриле газа во грлото стара 8 години која што пак претходно му ја заборавиле лекарите на максилофацијална хирургија во Скопје...

ФОТО: Заев со мотор на релација Струмица – Прилеп – Крушево

Фотографии од неделната експедиција на премиерот Зоран Заев со пријателите, приддружувани од возило на ЈЗУ Здравствен дом Струмица, кои по кратката пауза на бензинската...

Првенство во борењe во Прилеп

Прилеп денеска беше домаќин на државното изборно првенство во борење за млади до 20 години. За престижните титули се натпреваруваа 60 учесници од цела Македонија. Првенството...

Момче бара девојка преку оглас да ја носи на Канарските Острови, услов е да...

Вистински хит се појави на социјалната мрежа Фејсбук. Момче преку оглас бара девојка која ќе ја носи на одмор на Канарските Острови. Според неговата понуда...

Прилеп има наставник – херој, неговите ученици слободниот ден избираат да го поминат со...

Секој родител би посакал триесет и лосумгодишниот прилепчанец Гоце Бумбароски да му го учи детето. Тој е многу повеќе отколку само наставник во лодделенска...

ФОТО: Целосна блокада на патот Градско-Прилеп кај м.в. Заполски мост, протест на вработените од...

Поради штрајк на вработените во „Еурокомпозит“ целосно е блокиран патот Градско - Прилеп. Колоните на возила се километарски, како што може да се види на...

Директорите на „Еурокомпозит“ избркаа 11 луѓе од работа, обезбедување ги чува директорите на прилепски...

Нема сериозен договор со Владата, нема ниту социјален дијалог помеѓу синдикалците и раководството на прилепски „Еурокомпозит“, компанија- загубар која целосно е во државна сопственост. Решивме...

Taжната судбина на семејството Димоски од Прилеп, кое подолг период се соочува со оваа...

Oд неодамна на ТВ „Канал Визија” се емитува емисијата „Луѓе и судбини”, проект на новинарката Каролина Дурло, емисија во која се зборува за проблеми...

Дел од луѓето кои протестираат против двојазичноста во Прилеп повикани во полиција на информативен...

Во Прилеп скоро секој ден се протестира против „Законот за Двојазичност на Република Македонија“. Вечерва учесници на протестот со покани од МВР во рака...

Последно објавено

Го гледаме во серијата на Сител, актерот ја ќари убавата турска актерка па љубовта...

Неговото име е Фуркан, има 28 години и е еден од малдите и надежни актери на Турција, а ние го гледаме во Мерием. Актерот кој...

Три дена по распишувањето на Претседателските Избори, вработени синот и братот на Мира Дизел...

Воопшто не и е лесно на пратеничката Мира Дизел Стојчевска штом не знаела и морала од медиумите да разбере дека нејзиниот син Виктор Стојчевски...

Фото од Белград: Сите гледаа во неа, вака се прошета по улица, кога ќе...

Хит на друштвените мрежи овие денови е фотографија од Азијатка која прошетала низ центарот на Белград во необично издание. И покрај студеното време, таа...

Полицијата ги фати арамиите од златарата во Прилеп

Секторот за внатрешни работи Битола – Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп, во соработка со Единицата за имотен и нассилеен крриимиинал од Секторот за...

По синот, вработен и братот на пратеничката од Битола

Братот на пратеничката Мира Стојчевска од вчера е вработен во РЕК „Битола“, дознава „Макфакс“. Ова вработување доаѓа истовремено со вработувањето на нејзиниот син Виктор Стојчевски...