Thursday, February 21, 2019

Исчезна прилепчанец: Семејството бара помош

Во средата на 01.03.2017 исчезна 60 годишниот прилепчанец Злате Наумоски со прекар Шканецо. На денот кога исчезнува носел тексасни фармерки, карирана црно-бела кошула и...

Расветлено убиството на пензионерот во Прилеп – што се случило?

Полицијата пронајде и приведе две лица кои се осомничени дека се сторители на убиство врз 65-годишниот пензионер В.М од Прилеп кој беше пронајден без...

По скоро 100 години Прилеп доби 4 нови цркви

Во изминатиов период, по пауза од скоро 100 години, Прилеп доби 4 нови цркви. Во населбата Точила се изгради црквата „Св. Петка“. Овој велелепен...

Прилепчанец ја „затвори” кладилницата Моцарт и стана милионер (ФОТО)

Кој друг ако не прилепчанец! Ваква мајсторија не се гледа секој ден! Вчерашниот ден беше среќен за еден наш сограѓанин, кој во обложувалницата на “Моцарт” во...

Распишан тендерот за реконструкција на градскиот стадион во Прилеп

Во тек е тендерската постапка за „Реконструкција со доградба на градскиот стадион Гоце Делчев“ во Прилеп. За оваа намена Општина Прилеп издвои 30 милиони...

Орален секс среде бел ден во центарот на Прилеп (ФОТО +18)

До редакцијата на Маркукуле пристигнаа загрижувачки  фотографии. Згрозен граѓанин од она што го видел ни испрати фотографии од двајца мажи кои орално се задоволуваат зад...

Во Прилеп се одбележаа 73 години од Февруарскиот поход

Со планинарски марш, кој започна од месноста Слива во Мариово, а заврши во манастирот Св. Димитрија во селото Селце, денеска во Прилеп беа одбележани...

За прв пат во Прилеп регистрирано Регионално географско Здружение

За прв пат во регионот на општиноте Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Кривогаштани и Долнени е регистрирано Регионално географско Здружение. На големо задоволство на сите професори...

Последно објавено

Го гледаме во серијата на Сител, актерот ја ќари убавата турска актерка па љубовта...

Неговото име е Фуркан, има 28 години и е еден од малдите и надежни актери на Турција, а ние го гледаме во Мерием. Актерот кој...

Три дена по распишувањето на Претседателските Избори, вработени синот и братот на Мира Дизел...

Воопшто не и е лесно на пратеничката Мира Дизел Стојчевска штом не знаела и морала од медиумите да разбере дека нејзиниот син Виктор Стојчевски...

Фото од Белград: Сите гледаа во неа, вака се прошета по улица, кога ќе...

Хит на друштвените мрежи овие денови е фотографија од Азијатка која прошетала низ центарот на Белград во необично издание. И покрај студеното време, таа...

Полицијата ги фати арамиите од златарата во Прилеп

Секторот за внатрешни работи Битола – Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп, во соработка со Единицата за имотен и нассилеен крриимиинал од Секторот за...

По синот, вработен и братот на пратеничката од Битола

Братот на пратеничката Мира Стојчевска од вчера е вработен во РЕК „Битола“, дознава „Макфакс“. Ова вработување доаѓа истовремено со вработувањето на нејзиниот син Виктор Стојчевски...