Monday, January 21, 2019

Во шумата пронашле скриен тунел: Кога виделе што има внатре, не можеле да им...

Хо Чин Мин е местото во Виетна во кое неодамна беше пронајден таен влезн на мрежа од тунели кои се наоѓаат под земја, а...

Видео: Црногорците копале тунел – поради тоа што го пронашле веднаш ја запреле работата

Копањето во тунелот Бјеласица во Црна Гора било запрено, бидејќи пронашле огромен извор на вода. На страницата „Подгорички времеплов“ е објавена снимка на која се...

Нова цена на бензините во Македонија од понеделник

Пред речиси две недели Регулаторната комисија за енергетика донесе нова одлука за промена на цените на горивата во Македонија. Бензините поскапеа за половина а...

Исплатени 85 милиони денари за штетите од 2017 година во Ресен

Министерот за земјоделство,шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски преку фејсбук статус ги информира ресенчани дека исплатени се парите за штетите од 2017 година: Денескa се исплатени...

Видео: Нов напад на руската база во Сирија – Русите одговориле на ударот и...

Руската противоздушна одбрана во базата Хмејмим во Сирија соборила неколку мали воздушни цели со непознато потекло, соопшти портпаролот на базата, додавајќи дека нема повредени...

Големо намалување на просечната нето плата во Македонија

Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен, во февруари 2018, изнесува 23 158 денари.   Toa e значително намалување во однос на претходниот месец, јануари кога Статистика објави дека...

Ужасен настан го потресе регионот: Грабнал шестгодишно дете и го силувал среде улица

Страшен настан го потресе Сараево и цел регион откако се дозна дека било киднапирано шестгодишно дете и брутално силувано на среде улица. 19-годишниот Енес Х....

ВИДЕО: Песокливиот дожд кој врнеше во регионот има нешто во него што не е...

Сигурно се сеќавате на валканиот дожд кој минатата недела заврна и во Македонија и им создаде нервоза на сите. Песокливиот дожд кој кај народот е...

Далибор има 1.000 овци и жена барбика: „Нудам многу пари, ми требаат работници“

Ливадата на село покрај воениот аеродром во Србија, е бела како облак кога се гледа од горе. Повеќе од 1.000 овци има на ливадата,...

Видео од бруталната статистика: Еве со што биле соборени американските ракети!

Доналд Трамп излезе со ново тврдење: “Лансиравме повеќе од сто ракети во Сирија. Не ни соборија ниту една! Сириската техника не функционираше добро. Секоја...

Последно објавено

Нејзините неверства излегуваат на виделина: Карлеуша спиела и со телохранителот

По објавените експлицитни фотографии од српската пејачка Јелена Карлеуша, во јавноста се шират и озборувања за нејзиниот претходен скандал додека била во брак со...

Видео обраќање од пред мерната станица на градоначалникот на Прилеп

Градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски е загрижен за состојбата со аерозагадувањето на Прилеп. На негова иницијатива е поставена пред Нова Година, мерна станица во...

Прилеп синоќа најзагаден турна нов рекорд во светот, граѓаните не дишат чист воздух

Екстремно загадување на воздухот со многу висока концентрација на МН10 честичките кои според мерењето во 22 часоот вечерва изнесуваат 1611 микро грами на метар...

Се фрлал десет пати по Светиот крст и конечно успеа да биде најсреќен: 22-годишно...

Како и секоја година и оваа големиот христијански празник Богојавление – Водици во Прилеп дочекан масовно. Голем број прилепчани го проследија фрлањето на Светиот крст,...

ФОТО: И синот на Аркан ја поддржа Карлеуша, секогаш треба да бидеш човек

Скандалот со гоолиите фоттографии на пејачката Јелена Карлеуша и фудбалерот Огнен Врањеш никако да престане. Поддршката Карлеуша ја добива од сите страни, а овој пат...