Monday, March 19, 2018

Непознато лице на бандера закачило графит во Демир Хисар, расфрлани летоци во Делчево, запален...

Во текот на ноќта биле регистрирани три инциденти во кои цел биле пратеници од редовите на СДСМ, потврдија од МВР за „Макфакс“. Имено, околу 1...

Вчера Полицијата приведе демонстрант од пред македонското Собрание

Вчера Полицијата приведе демонстрант од пред Собранието на Република Македонија. Еден од демонстрантите, кои протестираа вчера пред Собранието против носење на Законот за употреба на...

Во Кичево „летала” дрога покрив на зграда – девојка направила драма кога и го...

Полициската станица Кичево поднесе кривична пријава против 34-годишниот А.А од Кичево и 24-годишната Л.Ф. од село Мамудовци, кичевско, поради постоење основи на сомнение за...

Тешка сообраќајка на патот Прилеп-Битола, смачкан автомобил и превртен камион, детали (ФОТО)

Двајца возачи, од кои едниот потешко, се повредени во сообраќајна несреќа која денес се случила на патот Битола-Прилеп пред селото Тополчани. Од МВР информираат дека...

Измама во Ресен за откуп на јаболка

На ден 08март година во 16,30 часот во Полициска станица-Ресен лицето В.Ш(40) од Лесковац Р.Србија пријави КД-Измама согласно Чл-247 од КЗ на РМ сторено...

Брачна двојка пронајдена мртва: 81-годишен маж ја убил сопругата и се самоубил

Брачна двојка од Прилеп денеска е пронајдена мртва и според сомнежите на прилепското Јавно обвинителство станува збор за убиство и самоубиство. Станува збор...

Трагачите ги пронајдоа телата на македонските планинари кои загинаа на Ниџе планина

Две лица, планинари од Македонија, загинаа на врвот Кајмакчалан на планината Ниџе во Грција, најверојатно по пад во бездна. Извлечени се телата на двајцата...

Веселба заврши со масовна тепачка, едно лице рането со нож во Царев Двор, Ресен

Масовна тепачка се случила синоќа на веселба во хотел во ресенското село Царев Двор во која учествувале седум лица од Охрид и Ресен, од...

Сопственикот на запалениот прилепски кафе бар: Лицето кое ми го запали објектот бараше рекет...

Прво упорно барал средби, а потоа наредил него и уште 20-тина луѓе да ги служат храна и пијалок без да платат за истите. Сопственикот на...

Кражба вредна 2 милиони денари – прилепчанец фатен на дело од полицијата

Дваесет и тригодишен прилепчанец заработи кривична пријава за кражба на накит и пари од куќа во Прилеп, со што предизвикал матријална штета во вкупна...

Последно објавено

На женкарот ќе му помине машкоста, пијаниот ќе се отрезни, но од „ѓаволската игра“,...

Се си почна како од шала, една вечер чисто од забава влегов во казино со другарите и ете останав заробен 15 години...И така се...

Видео од изгорената викенд куќа на Петар Ристески, пожарот е подметнат и полицијата да...

Сношти околу 22 часот и 30 минути во противпожарната служба во Прилеп било пријавено дека е опожарена викендица на патот за село Волково. Потоа...

Алекс Ружин на Фејсбук: Двојазичност во Битола. Одлична идеја за привлекување на грчи потрошувачи

„Двојазичност во Битола. Одлична идеја за привлекување на грчки потрошувачи. Се полни државната каса преку ДДВ и данок, дуќанџиите остваруваат профит, нивните семејства живеат....

ФОТО: Крушевскиот градоначачник објави „љубовна афера“ на својот фејсбук профил за своја сограѓанка, го...

Од партиската организација на ВМРО-ДПМНЕ во Крушево, синоќа преку социјалните мрежи се пожалија од скандалозното однесување на крушевскиот градоначалник Томе Христоски, кој наместо да...

ФОТО: Подметнат пожар во викендицата на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп, полицијата трага по...

Во 23. часот синоќа е запалена викендицата на Претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп. Интервенирала противпожарната единица, а увидот би требало да биде можност...