Monday, March 19, 2018

Војската на САД запрепастена – Русите или си играат со нас или ова се...

Запрепастувачко видео открива момент кога амерканските пилоти воочуваат мистериозен објект, кој нема видлива технологија на летање, а самите пилоти се изненадени и запрепастени од...

Освен пари кумановчани ја најдоа среќата во Авганистан – склучени мешани бракови

Кумановчани кои низ годините се на печалба во Авганистан, таму освен пари и работа нашле и сопруги о сопрузи. Како што пишува Фактор, кумановчани се...

Мајката барала 100.000 долари оштета заради деталниот „претрес“ од полицаецот снимен на ова видео

Камера во полициско возило открива видео од контроверзниот „претрес“ на жена, мајка на две деца. Обвинителите во Кемпбел Каунти, Тенеси во понеделникот изјавија дека...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Пет лица загинаа, а шест се повредени откако автомобил излета на тротоар...

Пет лица загинаа, а шест се повредени вечерва во вториот најголем град во Украина, Каркив, откако автомобил излетал на тротоарот со голема брзина. Според извештајот...

Жителите на Пустец нема да можат да гласаат на утрешните избори

Жителите на општина Пустец, Албанија, нема да можат да гласаат на утрешните локални избори, бидејќи голем дел од нив останале без живеалиште на македонска...

Тепачка во живо на телевизиска дебата во Косово (ВИДЕО)

На денешната дебата на косовската телевизија Клан ТВ дојде до физичка пресметка помеѓу пратениците Фрашер Красниќи од „Самоопределување“ и Милаим Зека од „Иницијатива“. Прво почнаа...

ЕУ ја забранува Копривата (и не само неа), казната за нејзина употреба е две...

Билките се Божји подарок како и лекот даруван од Бог за човекот. Секоја билка на планетата е со цел да му служи на човекот...

ВИДЕО: Ова кученце е родено без предните нозе, а благодарејќи на своето семејство успеало...

Ова кученце е родено без предните нозе, но затоа го има најдобриот газда на светот, кој го носи и го храни како беве, а...

ВИДЕО ОД ЛИКВИДИРАЊЕ НА ТЕРОРИСТОТ: Петмина терористи се убиени, ова е видео од ликвидацијата...

Снимката ја направил Британецот Фицрој Дејвис, кој претходно опишал како се случил терористичкиот напад во кој, за среќа, не настрадале цивили, а петмина напаѓачи...

Уште еден крвав напад го потресе светот: Избодени минувачи во Русија, крв на улиците

Осум лица се повредени кога непознат маж со нож нападнал минувачи во рускиот град Сургут. Како што навеле сведоци на настанот, полицијата го убила напаѓачот,...

Последно објавено

На женкарот ќе му помине машкоста, пијаниот ќе се отрезни, но од „ѓаволската игра“,...

Се си почна како од шала, една вечер чисто од забава влегов во казино со другарите и ете останав заробен 15 години...И така се...

Видео од изгорената викенд куќа на Петар Ристески, пожарот е подметнат и полицијата да...

Сношти околу 22 часот и 30 минути во противпожарната служба во Прилеп било пријавено дека е опожарена викендица на патот за село Волково. Потоа...

Алекс Ружин на Фејсбук: Двојазичност во Битола. Одлична идеја за привлекување на грчи потрошувачи

„Двојазичност во Битола. Одлична идеја за привлекување на грчки потрошувачи. Се полни државната каса преку ДДВ и данок, дуќанџиите остваруваат профит, нивните семејства живеат....

ФОТО: Крушевскиот градоначачник објави „љубовна афера“ на својот фејсбук профил за своја сограѓанка, го...

Од партиската организација на ВМРО-ДПМНЕ во Крушево, синоќа преку социјалните мрежи се пожалија од скандалозното однесување на крушевскиот градоначалник Томе Христоски, кој наместо да...

ФОТО: Подметнат пожар во викендицата на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп, полицијата трага по...

Во 23. часот синоќа е запалена викендицата на Претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп. Интервенирала противпожарната единица, а увидот би требало да биде можност...