Monday, December 10, 2018

Мојата изјава е извадена од контекст, сакав да кажам дека се слуша и бугарска...

Македонската фолкерка Елена Велевска на бугарскиот канал Планета ТВ ја најави својата турнеја во Австралија. Ова ќе биде десетти пат македонската фолкерка да ја...

ГОРИ ТУРЦИЈА, ЕМИНА ЈАХОВИЌ ВО БИКИНИ: Познатата пејачка направи хаос на Инстаграм (ФОТО)

Атрактивната пејачка и овој пат се пофали со своето фит тело Полека, но сигурно познатата пејачка Емина Јаховиќ-Сандал се подготвува за летниот период. Тоа најдобро...

Пајакот секогаш гледа од горе (фото)

Пајакот секогаш гледа од горе 👼🙏 е новата фотографија која што ја претставува иднината во Македонија. Погледнете ја фотографијата на „Фчерашни Новости“:

Eдна труба нон- стоп труби, ни во сонот не се губи, тоа тотално ме...

Eдна труба нон- стоп труби, ни во сонот не се губи, тоа тотално ме уби. https://youtu.be/5z3j-Lh4xus Една од популарните песни на Игор Џамбазов, Труба.

Си купил патики од Кина преку интернет за 12 евра, си добил и ИЗНЕНАДУВАЊЕ...

Кинезите најдоа начин како да продаваат брендирана роба, без никој да не се посомнева дека се работи за фалсификат. https://youtu.be/eDhGbu12QOY

Згодната Каја во бикини ги запали мажите! (ФОТО)

Популарната пејачка Катарина Остројич Каја реши да одмори од работните обврски,па со пријателите отпатува во Вербир,познато Швајцарско скијалиште. Освен тоа што уживала во специјалитетите и...

На Брена среде настап во Охрид и пукна фустанот: Реакцијата на пејачката е хит!...

На Лепа Брена досега и се случуваа различни незгоди на сцената, при што најекстремни беа падовите на настапите. Меѓутоа досега не е се случило да...

ЗАДНИК ЗА МЕДАЛ: Која наша пејачка има ваков „џамбо-џет“? (ФОТО)

Важи за една од најзгодните пејачки на Балканот, особено на албанската естрада Познатата пејачка Аделина Тахири важи за една од најзгодните „риби“ на албанската сцена,...

Видео: На оваа баба и се смеат 45 милиони – таа стана хит преку...

  Таа само сакаше да ужива и да се разлади, но и се случи незгодна ситуација која стана хит на Јутјуб. Оваа баба со своето...

Македонски виолинист ѕвезда на социјалните мрежи: Виктор Ангелов на 9GAG (видео)

Во Македонија имаме многу млади музички таленти кои вреди да ги слушне целиот свет. Еден таков пример е виолинистот Виктор Ангелов. Неговиот талент започнал...

Последно објавено

Градоначалникот Јованоски и амбасадорот Бејли им порачаа на младите да излезат на референдум

Актуелните состојби во Општина Прилеп, работата на локалната самоуправа, граѓанскиот сектор, но и економската состојба во градот, беа дел од темите за кои денеска...

ВИДЕО: Од маратон директно на свадба?

Вчера во 8.30 почна 14-тиот Скопски маратон. Речиси 10.000 учесници во моментов трчаат низ улиците на главниот град, а еден го привлече вниманието со...

Подгответе се уште веднаш: УХМР соопшти какво време не очекува

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северен правец. Во попладневните часови ќе има развој на...

ФОТО: Падна таванот врз пациенти во прилепската болница

Вчера околу 15 часот во прилепската болница се сруши таван во одделението за хирургија. Во собата имало пациенти , а срушените плочи освен што...

НЕ Е СМЕШНО: Овци шетаат среде центар на Скопје (ФОТО)

Овците стануваат заштитен знак на Скопје. Додека туристите го разгледуваат Воинот на коњ или споменикот на Цар Самоил може да видат и овци среде Скопје....