Monday, January 21, 2019

Во шумата пронашле скриен тунел: Кога виделе што има внатре, не можеле да им...

Хо Чин Мин е местото во Виетна во кое неодамна беше пронајден таен влезн на мрежа од тунели кои се наоѓаат под земја, а...

Исповед на докторка од породилиште: Се видов досега, но ова беше врв – колку...

Приказна на оваа докторка од породилиште е толку дирлива, поради која ќе ви потечат солзи... пишува СкопјеИнфо. Влегувам во породилиштето... На породилната маса, има млада...

Лична драма – Се вљубив, а имам три деца. Да го напуштам ли сопругот?

Дури сега, на возраст од 47 години, дознав што е вистинска љубов. Сепак, се двоумам дали да го напуштам моето семејство. Досега, никогаш не сум...

Беквалац остана без своето БМВ поради сопругот

Српската поп ѕвезда Наташа Беквалац остана без својот автомобил “благодарение“ на својот сопруг Лука Лазукиќ од кого пред пет дена беше брутално претепана. Но,...

Погреб наместо свадба – Се огласи вереникот на припадничката за српската војска која вчера...

Отидов на работа синоќа. Се беше добро кога појдов. Да имаше нешто, ќе забележев. Беше ведра, насмеана, како и секогаш. Кога се вратив, имав...

Колку чекори треба да направите дневно за да ослабнете?

Пешачење е најлесен и наједноставен начин за физичка активност. Докажано е дека одењето го подобрува расположението, го чува здрвјето и помага во слабеењето и...

Денеска сите и изразуваат сочувство на оваа девојка: Таа му беше најголема љубов на...

Тереза Кацерова е манекенка и има само 25. години. Денес е најтажната девојка на светот и сите и изјавуваат сочувство откако нејзиното момче, ди-џејот...

Потресна исповед на сестрата на Беквалац: „И реков ќе бидеш убиена како Ксенија Пајчин“

Сестрата на Наташа беквалац, Кристина Беквалац која е познат моден дизајнер во Србија, си ја отвори душата за пеколот кој го преживеа сестра и...

Германка наследила куќа и во неа најде стар метален ковчег: Кога го отворила, останала...

Жена во Германија наследила многу стара куќа од тетката на нејзината мајка. Таа е родена во некогашна Источна Прусија 1921 година и остатокот од својот...

Исповед на Ивана: „Ме тепаше додека бев трудна, а сега е слободен човек и...

Ивана Стаменковиќ, попозната како Синди уште од периодот кога беше пејачка и член на групата „Моделс“, низ солзи раскажува за „Блиц“ дека веќе не...

Последно објавено

Нејзините неверства излегуваат на виделина: Карлеуша спиела и со телохранителот

По објавените експлицитни фотографии од српската пејачка Јелена Карлеуша, во јавноста се шират и озборувања за нејзиниот претходен скандал додека била во брак со...

Видео обраќање од пред мерната станица на градоначалникот на Прилеп

Градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски е загрижен за состојбата со аерозагадувањето на Прилеп. На негова иницијатива е поставена пред Нова Година, мерна станица во...

Прилеп синоќа најзагаден турна нов рекорд во светот, граѓаните не дишат чист воздух

Екстремно загадување на воздухот со многу висока концентрација на МН10 честичките кои според мерењето во 22 часоот вечерва изнесуваат 1611 микро грами на метар...

Се фрлал десет пати по Светиот крст и конечно успеа да биде најсреќен: 22-годишно...

Како и секоја година и оваа големиот христијански празник Богојавление – Водици во Прилеп дочекан масовно. Голем број прилепчани го проследија фрлањето на Светиот крст,...

ФОТО: И синот на Аркан ја поддржа Карлеуша, секогаш треба да бидеш човек

Скандалот со гоолиите фоттографии на пејачката Јелена Карлеуша и фудбалерот Огнен Врањеш никако да престане. Поддршката Карлеуша ја добива од сите страни, а овој пат...