Monday, March 19, 2018

Многу пати го менувала своето име: Оваа скопска населба била посебен град

За разлика од останатите скопски населби во западниот дел на градот, кои датираат по ослободувањето 1944/1945 година или по скопскиот земјотрес од 1963 година,...

Вака изгледа кога имаш рак на дваесет години

“На некои начин, тоа што го имаш е излечиво, иако не користиме терминот лек”, воздивна хематологот. “Олеснување е израз кој многу повеќе одговара.” Седев и...

Вистинска приказна: БЛАГОДАРАМ ЗА БАБА И ДЕДО!

Тука беа да скокаат уште од самиот почеток. Што и да притреба. Нашите деца ги засакаа како свои, давајќи 100 отсто од себе, кога...

НЕ СУМ ПОМАЛКУ МАКЕДОНЕЦ ОТИ НАУЧИВ АЛБАНСКИ, ВЕЛИ ЕДИНСТВЕНИОТ ПРОФЕСОР КОЈ ДРЖИ НАСТАВА НА...

Општинското средно стручно училиште „Ѓоце Стојчески“, попознато кај тетовци како Текстилно училиште, е едно од најстарите средни училишта во градот. Порано многу популарно кај...

Едноставни трикови за ослободување од сите болки во телото

Ова е еден интересен и едноставен метод за усогласување на вашето тело. Дознајте како да ги излекувате сите болки во вашето тело само со...

Ако можат студентите да спијат по студентски домови заради образование, можете и вие заради...

Да им купуваме патнички возила на пратениците за да ги намалиме патните трошоци? 😮 Извинете другари, ама најмногу што треба да добиете е еден дом...

Боже пази ја Македонија!

Што ќе остане од нас, ако секој натпис е испишан на македонски и на албански јазик? Можеби нема мене да ми пречи тоа, но...

Денеска полн паричник пари за овие хороскопски знаци – играјте некоја игра на среќа

Рак: Раковите умеат да ги испитуваат и да ги анализираат сложените финансиски податоци и подготвени се да дејствуваат со коцкање, кога ризикот навистина е...

Никогаш нема да ја заборавам – Ја познавав само 30 минути, ме однесе кај...

Бев излезен со две другарчиња, прво у кафана па потоа у Миднајт, среда беше, некоја студентска забава, демек имало девојчиња викаа другариве. Јас лабав,...

Калина Коси: На моите сограѓани би сакала да им упатам порака по повод двојазичноста....

На моите сограѓани би сакала да им упатам порака по повод двојазичноста. Од денес па натаму... - двојазично ќе земате по 200 евра плата и...

Последно објавено

На женкарот ќе му помине машкоста, пијаниот ќе се отрезни, но од „ѓаволската игра“,...

Се си почна како од шала, една вечер чисто од забава влегов во казино со другарите и ете останав заробен 15 години...И така се...

Видео од изгорената викенд куќа на Петар Ристески, пожарот е подметнат и полицијата да...

Сношти околу 22 часот и 30 минути во противпожарната служба во Прилеп било пријавено дека е опожарена викендица на патот за село Волково. Потоа...

Алекс Ружин на Фејсбук: Двојазичност во Битола. Одлична идеја за привлекување на грчи потрошувачи

„Двојазичност во Битола. Одлична идеја за привлекување на грчки потрошувачи. Се полни државната каса преку ДДВ и данок, дуќанџиите остваруваат профит, нивните семејства живеат....

ФОТО: Крушевскиот градоначачник објави „љубовна афера“ на својот фејсбук профил за своја сограѓанка, го...

Од партиската организација на ВМРО-ДПМНЕ во Крушево, синоќа преку социјалните мрежи се пожалија од скандалозното однесување на крушевскиот градоначалник Томе Христоски, кој наместо да...

ФОТО: Подметнат пожар во викендицата на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп, полицијата трага по...

Во 23. часот синоќа е запалена викендицата на Претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп. Интервенирала противпожарната единица, а увидот би требало да биде можност...