Thursday, February 21, 2019

Видео: Оваа девојка не сакаше да седне покрај човекот – Неколку секунди потоа, тој...

Секојдневно околу нас се случува расизам, а многумина кои се сведоци на тоа ќе ја завртат главата како ништо да не се случило. Без...

Никогаш веќе нема да имате мравки дома: Трик од 10 денари ќе ве спаси

Сите знаеме колку здодевни знаат да бидат мравките и колку главоболки можат да ни создадат кога ќе ги видиме во домот. Ви нудиме генијални...

Машина што може да изгради куќа за само два дена: Погледнете го видеото што...

Куќа направена без ниеден мајстор, од темел до покрив. Неверојатна роботизирана градежна машина го воодушеви целиот свет поради нејзината способност брзо и правилно да...

Повторно испад во утринската на „Канал 5“: И новата водителка не сака негативна енергија...

Не помина ни еден месец по суспензијата на Јелена Спанџарска, откако на еден од гледачите во утриснакта програма му порача да не шири негативна...

Неготино: Е вака се затвора кладилница – погледнете го овој неверојатен тикет

Неготинчанец успеа да заработи над 7.000 евра со уплата од 150 евра, погледнете ја добитната комбинација

ФОТО: ПОЧИНА АКТЕРОТ ОД “ВЉУБЕНИОТ ЕРГЕН” – СИТЕ АКТЕРИ ВО ЦРНО

Актерот од серијата “Вљубениот ерген”, верниот пријател на Омер, мајсторот Сардри, замина во вечниот дом, а сите актери со тага и болка се простија...

Тикет на денот: Вака се типува Лига на шампиони, струмичанец вчера уплатил едно добро...

Не се многу пари, но типот е мајсторски Вчера бил денот за пресврти, погледнете го и вториот среќник: и еве го третиот македонски среќник

ОТКИНАТО ОД СРЦЕ: Весна Петрушевска вака и ја честиташе свршувачката на Каролина Гочева! (фото)

Наскоро свадбени ѕвона кај македонското девојче. Каролина Гочева се сврши со својот сакан Михаил Корубин, а на фотографијата што ја објави на Инстаграм и...

ФОТО: Мајка и ќерка се фотографираа на излет – во позадина фатија хорор

Излетите се идеална прилика да поминеме време со најсаканите и да направиме фотографии за моментите кои живот значат. Сепак, на оваа фотографија на мајка...

(ВИДЕО) СНИМКА ШТО ГО ШОКИРАШЕ СВЕТОТ: Погледнете како Кинезите прават вештачки јајца

Кина веќе со години наназад е позната како една од водечките земји во кои се произведува лажна стока, но за жал некои работи и таму...

Последно објавено

Го гледаме во серијата на Сител, актерот ја ќари убавата турска актерка па љубовта...

Неговото име е Фуркан, има 28 години и е еден од малдите и надежни актери на Турција, а ние го гледаме во Мерием. Актерот кој...

Три дена по распишувањето на Претседателските Избори, вработени синот и братот на Мира Дизел...

Воопшто не и е лесно на пратеничката Мира Дизел Стојчевска штом не знаела и морала од медиумите да разбере дека нејзиниот син Виктор Стојчевски...

Фото од Белград: Сите гледаа во неа, вака се прошета по улица, кога ќе...

Хит на друштвените мрежи овие денови е фотографија од Азијатка која прошетала низ центарот на Белград во необично издание. И покрај студеното време, таа...

Полицијата ги фати арамиите од златарата во Прилеп

Секторот за внатрешни работи Битола – Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп, во соработка со Единицата за имотен и нассилеен крриимиинал од Секторот за...

По синот, вработен и братот на пратеничката од Битола

Братот на пратеничката Мира Стојчевска од вчера е вработен во РЕК „Битола“, дознава „Макфакс“. Ова вработување доаѓа истовремено со вработувањето на нејзиниот син Виктор Стојчевски...