Thursday, February 21, 2019

Лила Филиповска жртва на сајбер-криминалци, се огласи и со видео

Лила Филиповска им се најде на нишанот на сајбер-криминалците, кои и’ го хакираа инстаграм-профилот и 24 часа ги повикуваа нејзините многубројни следбеници да ја...

Вистински благослов и среќа е да имате ВОДОЛИЈА во вашиот живот! ЕВЕ ЗОШТО

Водолиите се индивидуалисти, понекогаш чудни за другите поради нивното размислување, но тие се едни од најдобрите пријатели во хороскопот. Ова се некои работи за...

Македонец од Австралија не ги разбира Македонците (видео)

Зошто луѓето се испраќаат на аеродром, зошто се канат 500 луѓе на свадба, зошто пијат секој ден, зошто децата јадат ќотек.... Овие македонски работи се...

Лила Филиповска откри како и го хакирале Инстаграм профилот

Во рамките на гостувањете на водителката во отвореното студио на „1ТВ“ на тема сајбер-криминал, таа зборуваше за непријатното искуство Лила Филиповска се вбројува во сопствениците...

Докажано најздрава на светот,а никој не ја јаде:Оваа намирница лечи се,од срце до слаба...

Поточарката е заборавена билка за која експертите веруваат дека е најздрава на светот. Во прашање е зеленчук кој содржи бројни есенцијални витамини и минерали како...

Се сеќавате на Онур и Шехерзад од серијата „1001 ноќ“? Видете го нивниот прекрасен...

Неа ја запознавме како Шехерзад и ја сакавме низ секоја следна серија во која глумеше. Тој пак, беше Онур, љубовта на убавицата Шехерзад, а...

Да ве замолам за јогуртче едно, ако може, за со ѓевреков, да не го...

„Гозба - По бурек сабајлево во локалната пекара. Додека чекав да се допече симитката, влегува човек во работничко одело. Имаше преку 50. Засушена вар...

Луксуз, раскош, еротика… Во новото видео Елена Велевска ги понуди на тацна сите свои...

Македонската фолкерка Елена Велевска откако го сними видеото на Црното Море за новата песна на бугарски јазик насловена: „Уволнен си от живота ми“, неколку...

ВИДЕО: Граѓаните се изненадија, снег после 7 години заврна и на ова место

Во Мостар и околината синоќа, после 7 години, падна снег. Метеорлозите најавија снег, а Управата за цивилна заштита и пожарникарна служба издаде предупредување за силни...

Џеј Ло ја откри цената која ја плаќа за својата убавина: Избегнува три работи...

Благодарение на нејзиниот фантастичен изглед, малкумина можат да поверуваат дека Џенифер Лопез има всушност 47 години. Убавата пејачка редовно вежба и внимава на исхраната, а...

Последно објавено

Го гледаме во серијата на Сител, актерот ја ќари убавата турска актерка па љубовта...

Неговото име е Фуркан, има 28 години и е еден од малдите и надежни актери на Турција, а ние го гледаме во Мерием. Актерот кој...

Три дена по распишувањето на Претседателските Избори, вработени синот и братот на Мира Дизел...

Воопшто не и е лесно на пратеничката Мира Дизел Стојчевска штом не знаела и морала од медиумите да разбере дека нејзиниот син Виктор Стојчевски...

Фото од Белград: Сите гледаа во неа, вака се прошета по улица, кога ќе...

Хит на друштвените мрежи овие денови е фотографија од Азијатка која прошетала низ центарот на Белград во необично издание. И покрај студеното време, таа...

Полицијата ги фати арамиите од златарата во Прилеп

Секторот за внатрешни работи Битола – Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп, во соработка со Единицата за имотен и нассилеен крриимиинал од Секторот за...

По синот, вработен и братот на пратеничката од Битола

Братот на пратеничката Мира Стојчевска од вчера е вработен во РЕК „Битола“, дознава „Макфакс“. Ова вработување доаѓа истовремено со вработувањето на нејзиниот син Виктор Стојчевски...