Thursday, February 21, 2019

Утре е Огнена Марија – еве што не треба да правите

Утре е  Свети  великомаченица Марина, на народот позната како Огнена Марија. Иако овој празник на црквата во календарот не е означен со “црвена буква”,...

Земала нешто чудно од вода, а кога го намокрила не можела да им верува...

Оваа жена успеала да се избори за 7 дена одмор и отпатвуала на тропска дестинација. Додека шетала по плажата го пронашла овој чуден објект, не...

Наполнил гумени ракавици со бетон- за ова сите соседи му завидувале

На многу лесен и евтин начин, разубавете го својот двор, така што ќе го направите овој интересен и уникатен држач за цвеќе. Зарем не е...

Дознајте според годината на раѓање: Што сте биле во минатиот живот, што ве чека...

Трагачи по среќа Години: 1927, 1936, 1945, 1954, 1963, 1972, 1981, 1990, 1999, 2008, 2017 Минато Во минатиот живот сте биле цар, крал, владетел или сте припаѓале...

Вистински благослов и среќа е да имате ВОДОЛИЈА во вашиот живот! ЕВЕ ЗОШТО

Водолиите се индивидуалисти, понекогаш чудни за другите поради нивното размислување, но тие се едни од најдобрите пријатели во хороскопот. Ова се некои работи за...

Како да знаете дека е „тапа“ во кревет?

Сексот е многу повеќе од „стенкање“ и „брефтање“, а ако вашиот партнер не го обожува вашето тело тогаш „нема врска“ во кревет. Секој оној...

СКАНДАЛОЗНО ВИДЕО: Доктор си го трие пенисот од лицето на заспана пациентка

Доктор Хавиер Марусио, вработен во американската клиника, Трахили, на 26. Јануари е фатен на дело како своите гениталии ги допира по лицето на пациентка...

Студентка силувала малолетно момче (14)

Девојка (20) е обвинета за силување момче (14), откако неговата мајка го открила дека била во сексуална врска со нејзиниот син. Студентката Телјор Ештон Мозли...

Никогаш нема да ја заборавам – Ја познавав само 30 минути, ме однесе кај...

Бев излезен со две другарчиња, прво у кафана па потоа у Миднајт, среда беше, некоја студентска забава, демек имало девојчиња викаа другариве. Јас лабав,...

СИ ИМАМЕ ЗЛАТНА МАКЕДОНИЈА: Четиригодишно девојче објаснува зошто ја напуштаат Англија (ВИДЕО)

Златна Македонија си имаме, а седиме тука во оваа неубава држава. Тука само платите се поскапи - вели девојчето  Четиригодишно девојче објаснува зошто сака да...

Последно објавено

Го гледаме во серијата на Сител, актерот ја ќари убавата турска актерка па љубовта...

Неговото име е Фуркан, има 28 години и е еден од малдите и надежни актери на Турција, а ние го гледаме во Мерием. Актерот кој...

Три дена по распишувањето на Претседателските Избори, вработени синот и братот на Мира Дизел...

Воопшто не и е лесно на пратеничката Мира Дизел Стојчевска штом не знаела и морала од медиумите да разбере дека нејзиниот син Виктор Стојчевски...

Фото од Белград: Сите гледаа во неа, вака се прошета по улица, кога ќе...

Хит на друштвените мрежи овие денови е фотографија од Азијатка која прошетала низ центарот на Белград во необично издание. И покрај студеното време, таа...

Полицијата ги фати арамиите од златарата во Прилеп

Секторот за внатрешни работи Битола – Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп, во соработка со Единицата за имотен и нассилеен крриимиинал од Секторот за...

По синот, вработен и братот на пратеничката од Битола

Братот на пратеничката Мира Стојчевска од вчера е вработен во РЕК „Битола“, дознава „Макфакс“. Ова вработување доаѓа истовремено со вработувањето на нејзиниот син Виктор Стојчевски...