Thursday, February 21, 2019

Германка наследила куќа и во неа најде стар метален ковчег: Кога го отворила, останала...

Жена во Германија наследила многу стара куќа од тетката на нејзината мајка. Таа е родена во некогашна Источна Прусија 1921 година и остатокот од својот...

Исповед на Ивана: „Ме тепаше додека бев трудна, а сега е слободен човек и...

Ивана Стаменковиќ, попозната како Синди уште од периодот кога беше пејачка и член на групата „Моделс“, низ солзи раскажува за „Блиц“ дека веќе не...

Македонец од Австралија не ги разбира Македонците (видео)

Зошто луѓето се испраќаат на аеродром, зошто се канат 500 луѓе на свадба, зошто пијат секој ден, зошто децата јадат ќотек.... Овие македонски работи се...

Лила Филиповска жртва на сајбер-криминалци, се огласи и со видео

Лила Филиповска им се најде на нишанот на сајбер-криминалците, кои и’ го хакираа инстаграм-профилот и 24 часа ги повикуваа нејзините многубројни следбеници да ја...

Лила Филиповска откри како и го хакирале Инстаграм профилот

Во рамките на гостувањете на водителката во отвореното студио на „1ТВ“ на тема сајбер-криминал, таа зборуваше за непријатното искуство Лила Филиповска се вбројува во сопствениците...

Скопјанка: Растев само со мајка ми, таа ми беше и мајка и татко, се...

Самохраните мајки, често се оставени на милост и немилист. Сами се справуваат со сите проблеми и обврски, а децата се секогаш во прв план....

Овој додаток кој го има секоја кошула има своја намена, која сигурно не сте...

Денес апсолутно нема никаква причина, но јамката на грбот од машките кошули некогаш одлично функционирала. Таа е всушност остаток од морнарска традиција која се јавила...

4 НАМИРНИЦИ ЗА ЗДРАВЈЕТО НА ВАШИТЕ ОЧИ

Рецептот за здравје и убавина е едноставен: ти си она што јадеш. Убавината и здравјето доаѓаат одвнатре и затоа имаме на ум  6 супер-здрави...

7 НАЧИНИ ЗА ДА СЕ ОСЛОБОДИТЕ ОД ПРОФЕСИОНАЛНИОТ СТРЕС

Секој втор вработен страда од професионален стрес, а повеќе од 70 проценти сметаат дека тоа има директни здравствени последици, велат научниците. Психолозите тврдат дека во...

Кои работи се менуваат од кога ќе стапите во брак

Еве неколку нешта што се менуваат од кога ќе стапите во брак… Многу девојки се пресреќни поради свадбените ѕвона и сметаат дека бракот е конечната...

Последно објавено

Го гледаме во серијата на Сител, актерот ја ќари убавата турска актерка па љубовта...

Неговото име е Фуркан, има 28 години и е еден од малдите и надежни актери на Турција, а ние го гледаме во Мерием. Актерот кој...

Три дена по распишувањето на Претседателските Избори, вработени синот и братот на Мира Дизел...

Воопшто не и е лесно на пратеничката Мира Дизел Стојчевска штом не знаела и морала од медиумите да разбере дека нејзиниот син Виктор Стојчевски...

Фото од Белград: Сите гледаа во неа, вака се прошета по улица, кога ќе...

Хит на друштвените мрежи овие денови е фотографија од Азијатка која прошетала низ центарот на Белград во необично издание. И покрај студеното време, таа...

Полицијата ги фати арамиите од златарата во Прилеп

Секторот за внатрешни работи Битола – Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп, во соработка со Единицата за имотен и нассилеен крриимиинал од Секторот за...

По синот, вработен и братот на пратеничката од Битола

Братот на пратеничката Мира Стојчевска од вчера е вработен во РЕК „Битола“, дознава „Макфакс“. Ова вработување доаѓа истовремено со вработувањето на нејзиниот син Виктор Стојчевски...