Thursday, February 21, 2019

Сѐ што не знаете во врска со лицата со аутизам

Доколку вашите ставови за лицата со аутизам доаѓаат од разни непроверени извори, можеби не ја имате комплетната слика. Луѓето кои живеат со аутизам имаат различни...

ЖИВОТ НА „ШКРГИ”. Лугето немаат пари да го преживеат месецот

Ако стапката на месечните плати не се зголеми драматично, во наредниве 5 години, односно до 2023 година секој вработен би се задолжил за околу...

Јаболков оцет – козметички производ број 1

Секогаш сме знаеле дека кујната крие чуда. Убавината исто така има свои “рецепти” за кои нема книги, но се тестирани во текот на годините...

Симптоми на опасни болести што жените најчесто ги игнорираат

Болестите кои се појавуваат кај жените може да бидат навистина подмолни. Понекогаш е тешко да се разликуваат нивните симптоми од оние за време на...

Фото: Велат дека се упропастила со пластичните операции, но таа е пресреќна дека личи...

ваа позната бринета е само една во низата на оние кои отишле предалеку, се изобличиле од силните естетски афати, па сега повеќе личи на...

Седум работи кои никогаш не треба да ги перете во машина за перење бидејќи...

Веруваме дека често сте во искушение едноставно сѐ што е валкано да го ставите во машина за перење алишта и да ја завршите работата,...

Еве како природно дома да ја запрете забоболката

Забоболката знае да донесе многу нервози и ретко кој може да ја поднесе. Заболените заби болат кога се смеете или муртите, кога јадете или пиете,...

Фото: Актерката од „Чиста љубов” без грам шминка – наиде на негативни коментари

Актерката од хит серијата на Сител, Нивез Целзијус или Снежана од Чиста љубов, покажа како изгледа без шминка. Дел од коментарите без пофалби, дел критики.

Купил куќа, па се шокирал од тоа што го открил во подрумот: Она што...

Организацијата која спасува напуштени животни во Сент Луис, била повикана од маж која купил куќа и бил зачуден од она што го затекнал во...

Истражување: Секој четврти Американец секојдневно јаде брза храна

Еден на секои четворица Американци секојдневно јаде брза храна, покажува извештајот на „Си-Би-Ес Њуз“. . Според истражувањето, централните и јужните сојузни држави имаат најголема концентрација...

Последно објавено

Го гледаме во серијата на Сител, актерот ја ќари убавата турска актерка па љубовта...

Неговото име е Фуркан, има 28 години и е еден од малдите и надежни актери на Турција, а ние го гледаме во Мерием. Актерот кој...

Три дена по распишувањето на Претседателските Избори, вработени синот и братот на Мира Дизел...

Воопшто не и е лесно на пратеничката Мира Дизел Стојчевска штом не знаела и морала од медиумите да разбере дека нејзиниот син Виктор Стојчевски...

Фото од Белград: Сите гледаа во неа, вака се прошета по улица, кога ќе...

Хит на друштвените мрежи овие денови е фотографија од Азијатка која прошетала низ центарот на Белград во необично издание. И покрај студеното време, таа...

Полицијата ги фати арамиите од златарата во Прилеп

Секторот за внатрешни работи Битола – Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп, во соработка со Единицата за имотен и нассилеен крриимиинал од Секторот за...

По синот, вработен и братот на пратеничката од Битола

Братот на пратеничката Мира Стојчевска од вчера е вработен во РЕК „Битола“, дознава „Макфакс“. Ова вработување доаѓа истовремено со вработувањето на нејзиниот син Виктор Стојчевски...