Thursday, February 21, 2019

Секоја жена треба да ги знае: Овие работи никогаш не ги правете кога имате...

Кога имате менструација не би требало да правите многу работи и треба повеќе да внимавате. На тој начин полесно ќе ги поминете тие денови, а...

10 најголеми „дупки без дно“ на Земјата

Ова се 10-те најдлабоки јами во светот направени или од човечка рака или од самата природа. Покрај нив човек може да се чувствува само...

Кинески робот ги победил луѓето во квиз на знаење

Дали се роботите попаметни од луѓето? Робот со име  „Wangzai“ ги победил човечките противници во еден популарен квиз на знаење во Кина. Роботот е дело на...

Меланија Трамп како од мајка родена – објавени голи фотографии од првата дама на...

Погледнете ги фотографиите на кои позира сексипилната прва дама на САД, Меланија Трамп.  

Напиток кој ги топи масните наслаги од стомакот

Есенското време е време кога многу луѓе се враќаат во теретана,а зелениот билен напиток е еден од најпопуларните напитоци за тоа што на повеќето...

Овие намирници се најздрави во светот: Ќе ви го очистат црниот дроб од сите...

Кај здравите луѓе црниот дроб тежи околу еден килограм и спаѓа во витални органи кои вршат преку 200 функции во организмот. Задолжен е за варење,ги...

Луксузен стан кој го редефинира поимот урбана џунгла

Човекот и природата отсекогаш биле во постојана борба. Што се случува кога незапирлива сила наидува на неподвижен објект? Дизејнерската компанија YØ DEZEEN успеала да...

Последно објавено

Го гледаме во серијата на Сител, актерот ја ќари убавата турска актерка па љубовта...

Неговото име е Фуркан, има 28 години и е еден од малдите и надежни актери на Турција, а ние го гледаме во Мерием. Актерот кој...

Три дена по распишувањето на Претседателските Избори, вработени синот и братот на Мира Дизел...

Воопшто не и е лесно на пратеничката Мира Дизел Стојчевска штом не знаела и морала од медиумите да разбере дека нејзиниот син Виктор Стојчевски...

Фото од Белград: Сите гледаа во неа, вака се прошета по улица, кога ќе...

Хит на друштвените мрежи овие денови е фотографија од Азијатка која прошетала низ центарот на Белград во необично издание. И покрај студеното време, таа...

Полицијата ги фати арамиите од златарата во Прилеп

Секторот за внатрешни работи Битола – Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп, во соработка со Единицата за имотен и нассилеен крриимиинал од Секторот за...

По синот, вработен и братот на пратеничката од Битола

Братот на пратеничката Мира Стојчевска од вчера е вработен во РЕК „Битола“, дознава „Макфакс“. Ова вработување доаѓа истовремено со вработувањето на нејзиниот син Виктор Стојчевски...