ФОТО: И синот на Аркан ја поддржа Карлеуша, секогаш треба да бидеш човек

379

Скандалот со гоолиите фоттографии на пејачката Јелена Карлеуша и фудбалерот Огнен Врањеш никако да престане.

Поддршката Карлеуша ја добива од сите страни, а овој пат се огласи и синот на Аркан, кој на својот Фејсбук профил објави статус по тој повод.

-Ја гледам оваа сага и само помислувам дека никогаш нема да имам среќа јавно и така ниско да обрукам нечија мајка со такви фотки. Пред неколку години јавно водев битка за правда и вистина против маќеата, но се одлучив да престанам бидејќи жал ми беше за тие деца чија судбина им е да двата родитела им лежеле по затвори. Секогаш треба да бидеш човек и да мислиш на децата, колку и да сакаш некого јавно да понижиш, пишува Војин Ражнатовиќ.