Откриена причината зошто Кејт толку брзо ја напушти болницата и како успеа добро да изгледа

683

Познато е дека Кејт Мидлтон има тим на фризери, шминкери и стилисти кои секојдневно се грижат за нејзиниот изглед, но сите ги остави без зборови кога во црвен фустан и во високи потпетици и со насмевка се појавил пред болницата, како воопшто да не родила.

Корисниците на социјалните мержи биле зачудени.

Без одлед колку помош има за време на породувањете, како и дали породувањето било болно или не, не постои ништо на светот, колку и да си познат и богат процесот на породување е тоа.
Меѓутоа, излегувањето пред болницата неколку часа по породувањето е правило во Велика Британија.

Мајките во САД во просек остануваат два дена во болница, пред да бидат пуштени дома. Во Велика Британија тоа трае пократко, во просек од ден ипол.

Кога го родила принцот Џорџ, Кејт Мидлтон преноќила во болницата, додека со принцезата Шарлот излегла по 10 часа по породувањето.

– Кога утврдиле дека со мајката е се во ред, а кога дома ја има потребната нега, го напуштила породилиштето пет – шест часа по породувањето и сосема е во ред, изјавил Луис Силверстон од Кралскиот колеџ.

Една од причините поради која Кетј така брзо ја напуштила болницата е тоа што децата ја барале својата мајка.

Фановите на кралското семејство со недели кампуваа пред болницата, чекајќи раѓањето на принцот или принцезата.

Кејт во почтокот на сите три бремености имала “hiperemesis gravidarum”, состојба која рпедизвикува сериозна мачнина и повраќање и додека се јавува многу ретко во некои случаеви може да биде опасно и по мајката и детето. За среќа, таа за време на бременоста не имала сериозна компликација.