Скопјанец се шетал на кејот на Вардар, но додека се движел, тој доживеал пекол…

2963

Додека се шетал на Кеј – скопјанец доживеа пекол

Скопјанец нападнат додека се движел по улица, полицијата трага по напаѓачот. Како што информираат од МВР, вчера во 17:15 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје.

Лицето З.Б. (52) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 16:45 часот додека се движел по улицата „Кеј 13-ти Ноември“ бил физички нападнат од Ц.Д. (38) од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.